19.10.10

Zerger'den Masallar...

Merhaba arkadaşlar bu gün maillerimi kontrol ederken ‘'Zerger by Nesrin Dugan'' adıyla gönderilen bir maille karşılaştım. Bu arkadaşımız yaptığı işe güvenerek, inanarak ve bunu daha çok kitlelere yaymak amacıyla güzel bir yol edinmiş kendine.
Benden blog sitemizde çalışmalarını yayınlamamızı rica eden Nesrin Hanımın hımm ... bu da nesi acep bir bakalım diyerekten verdiği internet sitesi ve gönderdiği fotoları incelemeye koyuldum. Ne yalan söyleyeyim çok da beğendim... Dükkanımızda da bu ürünlerden olması dileğiyle Nesrin arkadaşımıza ''Ürünlerini bize de yolla dükkanımızdaki diğer cici ürünlerimizin arasında kendi tahtına otursun'' teklifinde bulunarak arkadaşımızın internet sayfasını ve bir çalışmasının fotosunu sizlerle paylaşmak isterim.
Nesrin arkadaşımız zahmet etmiş sağolsun birkaç ürün fotosu yollamış teşekkür ediyorum ama sitesinde dolaşırken benim favorim olan ürününün fotosunu ve kısaca öz geçmişini ekliyorum affına sığınarak... diyerekten huzurlarınızdan ayrılıyorum.
İyi seyirler...
Tasarımcı Nesrin Dugan, 1978 Almanya doğumlu. İçindeki tasarım ve el işçiliğine olan merakı, onu mücevher tasarımıyla buluşturdu.2005 yılında Alef Atölye’ye başladı. Burada 1 yıl süren tasarım ve yapım eğitimini tamamladı. Kursla beraber Kapalıçarşı’da eski mücevher montürleri yapan bir atölyede 3 yıl boyunca pratik yapma fırsatı buldu.Çalışmalarında ağırlıklı olarak Doğa ve Hayvan temalarını kullanıyor. “ Takılar kişilerin imzasıdır; Ve her takının bir hikayesi olmalıdır. ” düşüncesiyle tasarlayıp üretiyor.Sultanahmet’teki atölyesinde favori metali olan gümüş, altın ve değerli taşlarla koleksiyonlarını ve müşterilerinin özel siparişlerini hazırlıyor.
(daha detaylı bilgi için)
http://www.zerger.net/
nesrindugan@gmail.com
info@zerger.net

Hiç yorum yok: